U četvrtak, 25 listopada 2018. godine otvoren je 53. po redu Lički likovni anale - Likanale. Ove godine je predstavljena Nikolina Ivezić koja  živi i stvara u Zagrebu a korijeni su joj iz Ričica. Tijekom otvaranja izložbe ravnateljica Muzeja Like Gospić dr.sc. Tatjana Kolak istakla je da izložba predstavlja snažne žene koje su se usudile živjeti život kakvi misle da trebaju, mogu i zaslužuju. Zanimljiva je ovo izložba koja u principu predstavlja dva ciklusa. Jedan su žene koje su doživjele nesretnu sudbinu i one su prikazane bez fizionomije, u crno bijelim tonovima. Drugi ciklus donosi Nikolinin diskretni kolorit, a opisuje sudbinu žena koje su živjele sretan život. Izložba donosi ženske portrete 20 poznatih osoba iz Hrvatske i svijeta. Vesna Bunčić, prof., autorica izložbe istakla je da je glavna tema izložbe ženski lik koji umjetnica postavlja u ovalni okvir. Unutar okvira teče citat osobe ispisan rukom. Od same umjetnice doznajemo da je stavljala  citate tih osoba koje su na slici, neke nemaju citata jer jednostavno nije uspjela pronaći neki njihov citat vezan uz sreću. Naime cijela izložba i jest vezana uz tugu i sreću,a to pokazuje i sam naslov “Sad is the new happy“. Izložbu će biti moguće pogledati do 25. studenog.

Galerija slika - kliknite na sliku za povećanje

Muzej Like GospićLikanale-2018-01
Muzej Like GospićLikanale-2018-02