Kreativna radionica održana 4. i 5. travna u Malom salonu Muzeja Like Gospić s učenicima 3. i 4. razreda OŠ dr. Jure Turića.
Voditeljica kreativne radionice: Marina Krmpotić, muzejska pedagoginja, fotografije: Iva Maras, muzejska tehničarka

U svojoj programskoj djelatnosti Muzej Like Gospić, između ostalog, tradicionalno obilježava dan uskrsnuća Isusa Krista.  Povodom toga najvećeg kršćanskog blagdana priređuje brojne izložbe i radionice, ostvarujući suradnju s nekoliko gospićkih ustanova. Ponajprije, već dug niz godina, u duhu zajedništva i umjetničkog stvaralaštva, surađuje s Turističkom zajednicom Grada Gospića, osnovnim školama iz Gospića, Ličkog Osika, Pazarišta – Klanca, područnih škola Lički Novi, Bilaj, Smiljan i Brušane i neizostavnim Dječjim vrtićem “Pahuljica” iz Gospića.

U posebnom sjećanju je ostala izložba ostvarena u suradnji s gospićkim Župnim uredom priređujući izložbu ugledne slikarice i grafičarke Marije Gagić Đaković te radionica temeljena na korištenju tradicionalnih i prirodnih materijala za ukrašavanje uskršnjih pisanica koju je vodila ugledna umjetnica časna sestra Samuela Premužić iz Samostana sestara Naše Gospa iz Zagreba.

Muzejska pedagoginja Marina Krmpotić već niz godina nastavlja tradiciju uskršnjih radionica organizirajući radionice s temom izrade uskršnjih čestitki, oslikavanja pisanica i drugih radionica na tematiku uskršnjih običaja.  Ovogodišnju radionicu sudjeluju učenice trećeg razreda Osnovne škole dr. Jure Turića iz Gospića.

Muzej Like Gospić se želi zahvaliti svima na dosadašnjoj kao i budućoj suradnji.