U sklopu obilježavanja Dana grada Gospića u Malom salonu Muzeja Like Gospić postavljena je izložba radova autora Mirka Tomaića „Poetski vidovi u pejzažima i motivima Gospića“. Radi se o izložbi likovnih radova koji će nakon izložbe postati dio fundusa Muzeja Like jer po želji pokojnog autora njegova supruga Zorka radove je donirala Muzeju. Mirko Tomaić rođen je 1954.godine u Lipovlju pored Otočca. Živio je u Podravini, nažalost, prošle godine u kolovozu je preminuo. Tomaić je u Gospiću izlagao i ranijih godina. Izložbu je otvorio gradonačelnik Karlo Starčević istaknuvši:  “Mirko Tomaić bio je vrstan umjetnik koji je otišao prerano,a mogao je još puno dati hrvatskoj umjetnosti, Gospiću, Lici i našoj Hrvatskoj“.  Mirko u pejzaže uključuje i arhitekturu, prizore iz gradskih ulica, zvonik katedrale, mali zvonik crkve sv. Ivana Nepomuka i neizostavnu Vodaricu Martu.