N A T J E Č A J za radno mjesto KUĆNI MAJSTOR-LOŽAČ (m/ž)

KLASA: 112-03/20-01/04
URBROJ: 2125/48-01-20-01

Gospić, 02. listopada 2020.

za radno mjesto KUĆNI MAJSTOR-LOŽAČ (m/ž)

– 1 izvršitelj, na neodređeno puno radno vrijeme

Mjesto rada: Gospić
Raspored radnog vremena: 1 smjena
Opći uvjeti:

• – punoljetnost
  • – hrvatsko državljanstvo
  • – zdravstvena sposobnost za obavljanje poslova

Osim općih uvjeta za prijam u radni odnos kandidati za radno mjesto moraju ispunjavati i sljedeće posebne uvjete:

• završena trogodišnja/četverogodišnja srednja škola odgovarajućeg smjera
  • položen stručni ispit za ložača
  • 12 mjeseci iskustva

• dokaz o stručnoj spremi (svjedodžba/diploma ili drugi jednakovrijedni dokument)
  • potvrda o položenom ispitu za ložača
  • dokaz o ukupnom radnom stažu (ispis elektroničkog zapisa podataka HZMO-a ili potvrda o podacima evidentiranim u matičnoj evidenciji HZMO-a)
  • dokaz o državljanstvu (domovnica/osobna iskaznica/putovnica)
  • uvjerenje o nekažnjavanju
  • potvrda o zdravstvenoj sposobnosti izdana od liječnika obiteljske (opće) medicine

Životopis treba sadržavati najmanje sljedeće podatke: ime i prezime podnositelja/ice, adresu, broj telefona i adresu elektroničke pošte za primanje obavijesti, te iz njega treba biti vidljivo da kandidat zadovoljava sve uvjete Natječaja.

Isprave se prilažu u preslici, a kandidat s kojim će se zasnovati radni odnos, po zahtjevu Poslodavca predočit će dokumentaciju u izvorniku ili ovjerenoj preslici.

Na Natječaj se mogu javiti osobe oba spola.
Osobe koje prema posebnim propisima ostvaruju pravo prednosti, moraju se u prijavi pozvati na to pravo, odnosno uz prijavu priložiti svu propisanu dokumentaciju prema posebnom zakonu.

• Kandidat/kinja koji/a može ostvariti pravo prednosti kod prijma sukladno članku 102. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (Narodne novine broj 121/2017), članku 48.f Zakona o zaštiti vojnih i civilnih invalida rata (Narodne novine broj 33/92, 77/92, 27/93, 58/93, 2/94, 76/94, 108/95, 108/96, 82/01, 103/03 i 148/13) i članku 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom (Narodne novine broj 157/13, 152/14 i 39/18), dužan/a se u prijavi na javni natječaj pozvati na to pravo te ima prednost u odnosu na ostale kandidate samo pod jednakim uvjetima.
  • Kandidat/kinja koji/a se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju u skladu s člankom 102. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji uz prijavu na javni natječaj dužan/a je priložiti, osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, i sve potrebne dokaze dostupne na poveznici Ministarstva hrvatskih branitelja RH: https://branitelji.gov.hr/zaposljavanje-843/843 .
    Kandidat/kinja koji/a se poziva na pravo prednosti prilikom zapošljavanja u skladu s člankom 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom, u prijavi na javni natječaj dužan/a je, osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, priložiti i dokaz o utvrđenom statusu osobe s invaliditetom.

S prijavljenim kandidatima koji ispunjavaju sve propisane uvjete iz Natječaja održat će se razgovor sa svrhom provjere radnih sposobnosti.

Kandidati će se obavijestiti o vremenu održavanja razgovora putem dostavljenih e-mail adresa ili telefonom.
Ako kandidat ne pristupi razgovoru, smatrat će se da je povukao prijavu na Natječaj.

Prijave se podnose zaključno s danom 10. listopada 2020. godine. Datumom prijave smatrat će se dan primitka ako je predana osobno, odnosno datum poštanskog žiga na omotnici u kojoj je dostavljena prijava ukoliko je predana preporučenom pošiljkom.
 Pisane prijave na Natječaj s dokazima o ispunjavanju uvjeta podnose se u zatvorenoj omotnici neposredno ili preporučenom poštanskom pošiljkom na adresu: Muzej Like Gospić, Dr. Franje Tuđmana 3, 53000 Gospić; s naznakom: „Natječaj za KUĆNI MAJSTOR – LOŽAČ“.

Potpunom prijavom smatra se prijava koja sadrži sve podatke i priloge navedene u ovom Natječaju.
Osoba koja podnese nepotpunu i/ili nepravodobno pristiglu prijavu i/ili ne ispunjava formalne uvjete iz javnog Natječaja, ne smatra se kandidatom u postupku te se takva prijava neće razmatrati, o čemu se dostavlja obavijest elektroničkom poštom.

Muzej pridržava pravo u svako vrijeme poništiti Natječaj, odnosno ne donijeti odluku o izboru kandidata, bez obveze obrazlaganja svoje odluke i bez ikakve odgovornosti prema kandidatima.
O rezultatima Natječaja kandidati će biti obaviješteni putem dostavljene adrese elektroničke pošte najkasnije u roku 30 dana od dana isteka roka za podnošenje prijave te putem Internet stranice Muzeja, www.muzejlike.hr