Predstavljena edukativna igra “Lički mudraci”

U Malom salonu Muzeja Like Gospić je u srijedu, 18. prosinca, točno u podne predstavljena edukativna igra za sve uzraste “Lički mudraci”.

U izradi ove Igre angažirani su vanjski suradnici SMAK-smart media knowledge Zagreb, odnosno Valentina Dominić za dizajn i  Zrinka Ostović za ilustracije, dok je idejno rješenje te sadržajna pitanja osmislio tim stručnih zaposlenika Muzeja.

Igra je namijenjena svim generacijama, osobito srednjoškolskoj i studentskoj te odrasloj populaciji. S obzirom na jednostavnost tehničke izvedbe postoji široka mogućnost igranja u školi, muzeju, knjižnici, u obitelji.

Cilj ove Igre je  promocija kulturne i prirodne baštine Like, a s obzirom na naziv, lički mudraci su sami igrači. Pitanja su sačinjena tako da već u sebi nose niz edukativnih informacija i podijeljena su u dvije grupe u odnosu na težinu.

Muzej je prilikom predstavljanja poklonio primjerke ove igre školama i ustanovama na području grada Gospića.