Otvorena izložba “Ljepota lažnog sjaja”

U utorak, 25. rujna 2018. godine u 20.00 sati svečano je otvorena izložba “Ljepota lažnog sjaja”. Na ovoj izložbi koju su postavili Muzej policije i Muzej Like Gospić, pokazane su zaplijenjene krivotvorine hrvatskih i svjetskih  umjetnika, točnije 31 slika i dvije skulpture. Na otvorenju izložbe bio je Dubravko Novak, načelnik Policijske akademije, načelnik PU ličko-senjske Josip Biljan i voditeljica Muzeja policije Helena Biočić. Gospodin Novak je istaknuo da ova izložba ima i preventivnu i edukativnu ulogu. Preventivna u tom smislu da se svatko od nas, kada ju pogleda, zapita što visi na njegovom zidu i poziva ljude da budu posebno oprezni pri kupovini umjetničkih djela jer prema nekim procjenama na tržištu se, od ukupnog fundusa slika,  vrti od 30%, pa čak do 60% krivotvorina.
Izložbu je moguće pogledati u Malom salonu Muzeja Like Gospić do 20. listopada 2018. godine.

Nema hrvatskog slikara, poznatijeg, slavnijeg koji ovdje nije zastupljen. Od Stančića, Murtića, Veže, Rabuzina i Generalića, do Dušana Džamonje i Vojina Bakića, svjetski poznatih kipara
D. Novak